מלחמת העולמות

בבית אחד גרים שני בני זוג, כל אחד מהם מביא עולם אישי ונוצר גם עולם משותף. המחשבה הרווחת היא שהמשוואה שנוצרת: אני + אתה = עולם משותף מהו המקום של העולם שלי בתוך העולם המשותף? של בן הזוג שלי? האם העולם של כל אחד מאתנו נבלע בעולם המשותף?


לכל זוג מערכת זוגית משלו, רמת השותפות וסוג השותפות דינאמיים ונתונים לשינוי.

העולם המשותף מורכב ממספר משתנים, כאשר כל אחד מהם עומד גם בפני עצמו: אני, אתה, ילדים, משפחה מורחבת, חברים, צורכי הבית, העבודה וכל דבר שבני הזוג מעורבים בו בין באופן אישי ובין אם במשותף.


בכל "אני" יש את הרגשות, המחשבות, חלומות ותפיסות שהתהוו עוד משחר ילדותו של כל צד מבני הזוג ועם המטען הזה באים לקשר הזוגי עם ציפיות ממנו, לעתים ציפיות לא מודעות כמו שבן / בת הזוג יגשימו חלום / ימלאו מחסור / ירפאו / יתנו תחושת ביטחון / יתקנו את מה שהוריו קלקלו.


כשציפייה שכזו אינה מתגשמת מתמלאת בבני הזוג אכזבה, כעס ותסכול ואז כל אחד מושך לכיוונו, עסוק בעצמו ונוצרות האשמות הדדיות מתוך אותו מחסור שלא התמלא.

חלק גדול מהמתיחויות והסכסוכים בין בני זוג נובעים מתוך חוסר ההבנה שאת הספינה הגדולה הזו שנקראת משפחה ושיוצאת למסע מורכב וארוך שנים מובילים שני קברניטים ולא אחד.

האתגרים הם גדולים. החיים מזמנים לנו סערות וטלטלות לא צפויות ואנו נבחנים דווקא ברגעי המשבר והקושי.


האחריות על המטען יקר הערך שהספינה נושאת מוטלת על שני בני הזוג והמודעות וההבנה לחיבור הראשוני מונעים את הכעס והתסכול ויוצרים שיתוף פעולה וצמיחה. מרגישים צורך לעשות סדר בעולם המשותף שהקמתם?


נשמח לעמוד לרשותכם,

קרן אשל

וצוות כלים שלובים


מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

© 2016 כל הזכויות שמורות

  • Grey LinkedIn Icon
  • Facebook

כלים שלובים

אבחון טיפול והדרכה בע"מ

הברזל 11 תלאביב-יפו

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now