חשיבותה של ארוחת ערב משפחתית

עסוקים? כל היום רצים? דואגים להספיק לקחת את הילד לחבר, לחוג , לעזור קצת גם בשיעורי הבית ובין לבין להספיק להקשיב למה שהיה בגן ובבית הספר ואולי, אולי להספיק גם לשתות כוס קפה על הדרך. הורים יקרים, המציאות הזו מוכרת לכולנו: מרדף אחר הזמן, מילוי משימות, תקשורת מזדמנת ומינימאלית עם בני הזוג ועם ילדיכם ולעיתים אף ויתור על ארוחת ערב משותפת.

מציאות זו הופכת לקשה אף יותר מבחינת ניהול הזמן בחופשת הקיץ, בה סדר היום מתערר לעיתים קרובות.


רוצים לפרוץ את המציאות המורכבת? אמצו את ארוחת הערב כמתכון מנצח לשינוי.


הפכו את הארוחות המשפחתיות בכלל ואת ארוחת הערב בפרט לתמרור "עצור" חיובי ומשמעותי לכם ולילדיכם. התייעצו עם ילדיכם בעניינים שבעינכם נראים פשוטים ולא חשובים, אך עבור הילד הם משמעותיים. כך ירגיש הילד חשוב ובעל ערך- כך תטפחו את תחושת השייכות - הצורך הבסיסי, הראשוני והחשוב מאוד לבניית הביטחון העצמי של הילד.


"רן, מה אתה רוצה שנכין היום פיצה, ביצה או גבינה וטונה בלחמניה אולי נוסיף גם טונה ומלפפון ולבסוף נוכל מלון? אבא, איך לא חשבת על סלט ירקות ולקינוח סלט פירות? הרי אמרת לי שצריך לאכול פירות וירקות טריים כדי לגדול מהר ולהיות ילדים בריאים"


תנו לילד תחושה שהוא נחוץ ומועיל , שגם הוא יכול לתרום לכם, לבית ולסביבה. כך תהפכו אותו לשותף, לאדם חשוב בעל ערך עצמי ותחושת מסוגלות גבוהה.


"רן, הוצא מהמקרר חסה, מלפפון ועגבנייה ותשיט אותם במים כמו אניה את הביצה אתה יכול לטרוף אבל את החסה אני אחתוך".


נצלו את הישיבה המשותפת סביב שולחן האוכל להקשבה מכוונת ולא מזדמנת, לשיתוף בחוויות אישיות וכך תוכלו להפוך את ארוחת הערב המשפחתית לחוויה שמצפים לה ושבה כל אחד מרגיש חשוב!


"במשפחה מקשיבים לי ולא סתם חושבים מה בכלל יודעים ילדים? אני ממש שמח להיות כמו כולם ואני בטוח שאוהבים אותי הכי בעולם!"


הציטוטים מתוך הספר "אפשר גם אחרת" מאת גלית דבח מנחת הורים ומשפחה מוסמכת, יועצת זוגית ומשפחתית, מרכז "כלים שלובים", תל אביב.מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

© 2016 כל הזכויות שמורות

  • Grey LinkedIn Icon
  • Facebook

כלים שלובים

אבחון טיפול והדרכה בע"מ

הברזל 11 תלאביב-יפו

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now